Marika a Aura 🙂

Toto sme my dve zakladateľky

Pokúsim sa Vám priblížiť bližšie nás a aj obchodík Ruka pre psy.

Celý tento príbeh sa začal nájdením vychudnutého, dobitého a na kosť premrznutého havka. Mala som osemnásť rokov, a v tom období som si žila vo svojej ružovej bubline, v ktorej ľudské zlo neexistovalo. No v jeden deň sa to zmenilo, stála som zoči voči ľudskej krutosti. Pekná zhoda náhod bola to, že v tom čase som sa pripravovala na prijímačky na Univerzitu veterinárskeho lekárstva v Košiciach, na ktorú som nenastúpila ( čo vám poviem hlúpy, lenivý, mladistvý rozum).

Nájdením Aury začala moja cesta študovania psej psychiky. Učila som sa ako pracovať s bojazlivým psom a naučila som sa pritom, ako zlepiť zlomenú psiu dušu. Na výcvikových táboroch som pochopila, že to nie psy sa cvičia, ale ich majitelia. To je to základne čo musí človek pochopiť, najprv musí majiteľ začať pracovať sám na sebe, a až tak môže pracovať so psom.

Aura je moja cesta životom.

Tak ako kráčame s Aurou na spoločnej ceste životom , tak sa mi stále viac a viac spájajú informácie, ktoré mi dávajú veľký zmysel, a pri ktorých sa vždy zamyslím prečo sa o tomto nehovorí viac. Môj sen je vytvoriť miesto, kde sa majitelia psíkov budú môcť prísť poradiť v oblasti výchovy, výcviku, výživy a zdravia svojho domáceho miláčika.

Momentálne študujem kynológiu na Univerzite veterinárskeho lekárstva v Košiciach, aby som Vám vedela vždy čo najlepšie poradiť pri rôznych problémoch. Samozrejme chcem dodať, že nič nenahradí rady veterinárneho lekára, ktorého je vždy potrebné kontaktovať pri závažných problémoch. Avšak problémom sa poväčšine vieme vyhnúť ak sa zaujímame, o to čo dávame nášmu psovi jesť, s čím sa hrá, a akú starostlivosť mu celkovo poskytujeme.

Všetky značky, ktoré som zaradila do tohto eshopu sme spoločne s Aurou a s viacerými psíkmi vyskúšali. Havkáči boli natoľko spokojní, že som rozhodla vytvoriť priestor, kde môžete tieto produkty nájsť na jednom mieste. Vybrala som pre Vás tie najlepšie prírodné produkty, aby ste ich mali všetky pohromade 🙂

Na trhu je nespočetne veľa produktov pre psy, ale len malá časť z nich je naozaj vhodná pre zdravie psa. Na tomto eshope nájdete produkty od dodávateľov, ktorým naozaj záleží:

- na zdraví zvierat,
- ako sa produkty vyrábajú,
- z čoho sa vyrábajú,
- aby ich výroba mala čo najmenší dopad na životné prostredie.

Pri balení balíkov používame recyklovateľné materiály, papierovú recyklovateľnú pásku, papierovú výplň. Využívame aj výplne a krabice, ktoré prišli k nám spolu s tovarom, aby sme netvorili ďalší zbytočný odpad, takže sa nezľaknite, ak ku Vám príde balík zabalený v plastovej výplni, znamená to že ju len znova využívame, aby to nebola jednorazová záležitosť.
Aby som nezabudla, z každej objednávky posielame 3% na pomoc útulkom.
Ku koncu by som Vám chcela popriať nech si nákup na tomto eshope užijete. Pokúsme sa udržať našich štvornohých členov rodiny zdravých, čo najdlhšie 🙂

(Biggy súčasť mojej cesty, ale o ňom neskôr) 🙂